Dünya, Güncel

Fetö, Trump’tan randevu istedi, işte cevabı!

FETÖ’nün ABD imamı İsmail Büyükçelebi, örgütle irtibat halinde olan ve okullarına ziyaretlerde bulunan Demokrat Partili New Jersey Sentörü Cory Booker’ın aracılığı ile Donald Trump’ın yardımcısı Mike Pence’e, randevu istedi. Trump, randevu talebini ‘Terör örgütleriyle aynı masaya oturmam’ diyerek bu talebi geri çevirdi.

fethullah-gulen-fetoyu-neden-kurdu-101850ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’ın terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen için, “Türkiye’nin Bin Ladin’i” demesinin ardından büyük paniğe kapılan FETÖ, Trump cephesine yaklaşmak için çalışmalara başladı. Terör örgütünün ABD imamı İsmail Büyükçelebi, FETÖ’yle irtibat halinde olan ve okullarına ziyaretlerde bulunan Demokrat Partili New Jersey Sentörü Cory Booker’ın aracılığı ile Donald Trump’ın yardımcısı Mike Pence’e, “Görüşmek istiyoruz” mesajını iletti.


FETÖ PANİĞE KAPILDI

Başkan Yardımcısı Pence’in talebi başkana iletmesinden bir hafta sonra FETÖ’ye şok bir yanıt geldi. Mike Pence Senatör Booker’ı telefonla arayarak, “Sayın Başkan (Trump) ‘ABD teröristler ile aynı masaya oturmaz’ ifadelerini kullandı. Görüşmemiz imkansız” dedi. Sentör Cory Booker, Donald Trump’ın bu mesajını ABD imamı ve elebaşı Gülen’den sonraki isim olan İsmail Büyükçelebi’ye iletti.

Aşağıdaki anketimize katılabilir ve yorum olarak düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

 

Sizce Trump Fetö’yü iade eder mi?

[wpdevart_poll id=”1″ theme=”0″]

 

Comments (3)

  1. Ouz:

    Amerika oyunu bunların hepsi Türkiye dostu gibi görünüp,feto yu terorist ilan edicek sözde trump sonra feto kaybolduğunda kacti diye yayın yapacak. Halbuki Amerika sahiplenecek yine Trump yapmaz öyle şey felan diecez bizde 🙂 millette algı bırakma işi bunlarrr

Bir Cevap Yazın